У палатах інтенсивної терапії здійснюють постійне інтенсивне спостереження за хворими, яке включає кардіомоніторинг, моніторування газів крові та дихальної суміші, дослідження кислотно-лужного стану.
В клініці розроблено нові методики, направлені на оптимізацію передопераційної підготовки, інтраопераційної корекції та післяопераційного лікування хворих з виразковою хворобою. Впроваджено спосіб визначення насичення киснем стінки кишки та її життєздатності при товстокишковій непрохідності шляхом пульсоксиметрії, розроблено методи їх профілактики і лікування недостатності первинного анастомозу при операціях на ободовій та прямій кишці.
В клініці впроваджено та широко використовується технологія LigaSure (в ендокринній хірургії, шлунково-кишковій та лапароскопічній хірургії), Впровадження методик відеоендоскопічного гемостазу у хворих з шлунковими та дуоденальними кровотечами (інєкційний метод гемостазу та біполярна коагуляція) дозволили зменшити кількість оперативних втручань при цій патології.
Впровадження відеоколоноскопії покращило діагностику захворювань товстої кишки. Впровадженно в практику ендоскопічні поліпектомії, технологію ретроградної холангіо-панкреатографії та ендоскопічної папілосфінктеротомії.
В клініці проводиться активно робота по наданню хірургічної допомоги хворим з патологією щитоподібної залози. Впроваджено інтраопераційну ідентифікацію поворотних гортанних нервів за допомогою електро-нейро стимуляції з інтраопераційною фонографією, що дозволяє зменшити частоту травматизації поворотних нервів. Широко використовуються малоінвазивні ендоскопічні методи в лікуванні доброякісної гіперплазії простати. Впроваджено метод транс-уретрального відеоасистованого електрогідравлічного дроблення каменів сечового міхура.
Для лікування гнійних ран використовується вакуумна терапія (апарат ВАК-терапії). Дана методика використовується з метою покращення перебігу раневого процесу, що скорочує термін підготовки рани до її пластичного закриття, стимулює репаративні процеси та покращує очищення рани.
Працівники кафедри відвідують науково-практичні конференції республіканського та міжнародного рівнів, проходять стажування у провідних клініках.
Результати проведеної роботи висвітлено в наукових публікаціях, представлені в доповідях на республіканських та європейських конгресах.
Працівники кафедри регулярно здійснюють лікарські виїзди в райони області, де надають пацієнтам якісну консультативну допомогу. Поряд із цим, ведеться цілодобове чергування з наданням екстреної медичної допомоги хворим. Викладачі кафедри стажувалися за кордоном — у шпиталі Університету Південної Кароліни Апстейт (США), госпіталі Віденського медичного університету (Австрія), Празькому госпіталі (Чехія), провідних клініках України.