Вагома роль у відпрацюванні клінічних і науково-дослідницьких навиків належить студентському науковому гуртку – громадській організації, що сприяє підвищенню якості освіти та професіональному становленню студентів, накопиченню досвіду, творчому росту, максимальному використанню потенціалу.
Залучення студентів до науково-дослідної роботи в студентському науковому гуртку (СНГ) є одним із чинників інтенсифікації та інтеграційного навчання, оскільки сприяє формуванню в них творчих здібностей, отриманню нової інформації, яка мотивує постійно оновлювати знання. Науково-дослідна робота студентів-гуртківців полягає в пошуковій діяльності, що виражається насамперед у самостійному творчому дослідженні. Така діяльність спрямована на пояснення явищ і процесів, установлення їх зв’язків і відношень, теоретичне та експериментальне обґрунтування фактів, виявлення закономірностей за допомогою наукових методів пізнання. Внаслідок пошукової діяльності суб’єктивний характер «відкриттів» студентів може набувати певної об’єктивної значущості та новизни. Завдання науково-дослідної роботи студентів полягає в розвитку умінь пошукової, дослідницької діяльності, творчого розв’язання наукових завдань, а також у формуванні вмінь застосування методів наукових досліджень на практиці. Завдяки участі в науковій роботі студент розвиває навички роботи з різноманітними інформаційними джерелами.
Завданнями та основними напрямками роботи гуртка є:
Поглиблене вивчення історії хірургічних шкіл в тому числі і кафедри загальної хірургії, принципів медичної етики та деонтології;
вивчення студентами принципів роботи з пошуковими системами світових медичних бібліотек та базами даних;
Участь гуртківців в клінічній діяльності кафедри у вигляді ургентних чергувань, участі в хірургічних операціях, перев’язках, клінічних обходах тощо, що дає можливість студентам оволодіти практичними навичками, які будуть необхідні у подальшій практичній діяльності.
Поглиблене вивчення, науковий пошук та участь в науково-дослідницькій роботі в окремих галузях хірургії з урахуванням інтересів гуртківців та науковими напрямками роботи кафедри, а саме:
Сучасні хірургічні методи лікування ожиріння;
Сучасні діагностичні та лікувальні ендоскопічні технології;
Нові технології в лапароскопічній хірургії;
Сучасні можливості ендокринної хірургії;
Сучасні погляди на лікування варикозної хвороби, хронічної венозної недостатності та трофічних виразок нижній кінцівок;
Особливості лікування гнійно-запальних процесів.
Узагальнення гуртківцями отриманих результатів науково-дослідної роботи та створення студентами повідомлень і мультімедійних презентацій своїх досліджень.
Постійна участь в конференціях для студентів та молодих вчених.