Запорожан Степан Йосипович

У 1983 році закінчив Тернопільський державний медичний інститут

З 1983 – 1984 рік лікар – інтерн хірургічного відділення Чортківської районної лікарні Тернопільської області.

З 1984 – 1987 рік лікар-хірург Шумської районної лікарні Тернопільської області.

З 1987 – 1989 рік лікар-хірург Тернопільської центральної районної лікарні м. Тернопіль.

З 1989 –1991 рік клінічний ординатор на кафедрі хірургії педіатричного факультету Київського медичного інституту м. Київ.

З 1991 – 1995 рік лікар – хірург Тернопільської центральної районної лікарні м. Тернопіль.

Кандидат медичних наук з 1995 р.

Кандидатська дисертація на тему: «Діагностика та лікування рецидивних виразок після органозберігаючих операцій» - за спеціальністю «хірургія».

Вчене звання доцента присвоєно у 2005 році.

Доктор медичних наук з 2011 року

Докторська дисертація на тему: «Оптимізація лікувальної тактики у хворих з виразковими гастродуоденальними кровотечами на різних рівнях надання медичної допомоги» - за спеціальністю «хірургія».

Вчене звання професора присвоєно у 2012 році.

З 2015 року проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи.

Заслужений працівник охорони здоров'я України.

Висококваліфікований фахівець, хірург вищої категорії.

Нагороджений почесною грамотою Міністерства охорони здоров'я України.

Напрями наукових досліджень та сфера наукових інтересів:

- діагностика та лікування рецидивних виразок після органозберігаючих операцій,

- оптимізація лікувальної тактики у хворих з виразковими гастродуоденальними кровотечами,

- вивчення хвороби Лайма та інших трансмісивних інфекцій,

- лікування та діагностика хірургічних патологій у дітей,

- оптимізація лікувальної тактики у хворих на синдром ступні діабетика.

Співавтор підручників «Загальна хірургія» (2019р), «Крізь призму минулого до сьогодення (присвячено до 60-річчя університету» (2017р.), «Невідкладні стани в хірургії» (2013р.), «Нові погляди на медичне забезпечення військовослужбовців збройних сил України та інших військових формувань» (2015р.).

Сфера хірургічних інтересів:

- загальна хірургія;

- гнійно–септична хірургія;

- комбустіологія;

- абдомінальна хірургія;

- хірургія виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

Наукова діяльність: стажувався у провідних клініках України та Європи. Учасник багатьох наукових симпозіумів з актуальних питань хірургії. Делегат XX, XXI, XXII, XXIIІ з'їздів хірургів України.

Автор та співавтор більше 110-ти наукових праць та навчальних посібників. Автор та співавтор 17 –ти винаходів та патентів на корисну модель.