Лучанко Петро Іванович

Лучанко Петро Іванович народився 06 червня 1954р, с. Малашівці, Зборівського району Тернопільської області. Освіта вища. Тернопільський державний медичний інститут 1981 рік, лікувальна справа. Кандидат медичних наук з 1995 року, доцент з 2005 року. Стаж роботи 43 роки.

Закінчив Тернопільський державний медичний інститут в 1981 році. За направленням пройшов інтернатуру по хірургії в Бердичівській міській лікарні Житомирської області. З 1982 по 1985 роки працював хірургом в Любарській центральній районній лікарні Житомирської області. З 1985 по 1987 роки працював лікарем - хірургом, завідуючим хірургічним відділенням в Тернопільській міській лікарні №1. В 1987 році переведений на посаду головного лікаря Тернопільської обласної станції переливання крові. Починаючи з 1987 року під його безпосереднім керівництвом запроваджено безоплатний подвійний плазмаферез імунної плазми, розпочате широке використання антистафілококової плазми, виробництво антистафілококового імуноглобуліну. Обласний позаштатний трансфузіолог управління охорони здоров’я. За власної ініціативи, разом з вченими медичного інституту, вперше на Україні, розроблена методика виготовлення, виробнича документація з використання ліофілізованої шкіри свиней для лікування опіків і довгонезаживаючих ран, на що у 1996 році отримав патент України на винахід. В1995 році захистив кандидатську дисертацію на матеріалах застосування ліофілізованої шкіри свиней в хірургії. При безпосередній участі і власній ініціативі, починаючи з 1996 року вперше в Україні і на всій території СНД, підготував документацію з виробництва антилептоспірозного імуноглобуліну, впровадив його виробництво, за що в 2002 році отримав патент України на винахід. При сприянні обласного управління охорони здоров’я за рахунок місцевого бюджету в 1996 році отримана сучасна, світового рівня апаратура, впровадив метод виготовлення донорського альбуміну шляхом ультрафільтрації. В 2004 році за Національною програмою розвитку донорства крові та її компонентів відкрив відділення довготривалого зберігання карантинізованої плазми.

Наукові інтереси: використання ліофілізованої шкіри свиней для лікування опіків і довгонезаживаючих ран, виробництво антилептоспірозного імуноглобуліну, виготовлення донорського альбуміну шляхом ультрафільтрації.

Автор 36-х наукових праць, 18 методичних розробок для студентів медичного університету, трьох патентів, трьох раціоналізаторських пропозицій. З 1994 року по 2000 роки асистент кафедри шпитальної хірургії З 2005 року доцент кафедри загальної хірургії медичного університету. За власної ініціативи, вперше в Україні, в 2000 році відкритий єдиний в Україні курс трансфузіології для студентів Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, завідувач курсу. В 2009 році підготував і видав підручник для студентів і лікарів, співавтор двох підручників для студентів і лікарів. З 1990 року лікар вищої категорії з спеціальностей “ Оорганізація і управління охороною здоров’я”, “Трансфузіологія”, кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної та малоінвазивної хірургії. Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського.

“Заслужений працівник охорони здоровя України” , нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони здоровя України, Грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради Тернопільщини.