Сторінка викладача проф. Степан Йосипович Запорожан

Степан Йосипович Запорожан народився в с. Богданівка (тепер Синьків) Заліщицького району Тернопільської області,  26 грудня 1958 року.
   З 1976–1977 рік – піонервожатий Тернопільської середньої школи № 17 у м. Тернопіль.
   З 1977–1983 рік – студент Тернопільського державного медичного інституту м. Тернопіль.
   З 1983–1984 рік – лікар–інтерн хірургічного відділення Чортківської районної лікарні м. Чортків Тернопільської обл.
   З 1984–1987 рік – лікар-хірург Шумської районної лікарні смт. Шумськ Тернопільської обл.
   З 1987–1989 рік – лікар-хірург Тернопільської центральної районної лікарні м. Тернопіль.
   З 1989–1991 рік – клінічний ординатор на кафедрі хірургії педіатричного факультету Київського  медичного інституту м. Київ.
   З 1991–1995 рік – лікар–хірург Тернопільської  центральної районної лікарні м. Тернопіль.
   У 1995 році захистив кандидатську дисертацію під керівництвом професора П.Д. Фоміна на тему «Діагностика та лікування рецидивних виразок після органозберігаючих операцій»
   З 1995–2001 рік лікар–хірург – ординатор хірургічного відділення м.Тернопіль.
   З 2001–2002 рік – асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб № 1,  хірургії та сестринської справи  Тернопільської державної медичної академії м. Тернопіль.
   З 2002–2005 рік – асистент кафедри загальної хірургії Тернопільської державної медичної академії м. Тернопіль.
   З 2005–2005 рік – доцент кафедри загальної хірургії Тернопільської державної медичної академії м. Тернопіль.
   З 2005–2012 рік – доцент кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією, травматологією і ортопедією Тернопільського державного медичного університету м. Тернопіль.
   У 2011 році захистив докторську дисертацію «Оптимізація лікувальної тактики у  хворих з виразковими гастродуоденальними кровотечами на різних рівнях надання медичної допомоги»
   З 2012–2013 рік – професор кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією Тернопільського державного медичного університету м. Тернопіль.
   З 2013–2014 рік – професор кафедри загальної хірургії  Тернопільського державного медичного університету м. Тернопіль.
   З 2014–31.03.2015 рік – завідувач кафедри травматології з комбустіологією Тернопільського державного медичного університету м. Тернопіль.
   З 01.04.2015 року по даний час – проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Тернопільського державного медичного університету м. Тернопіль
    Висококваліфікований фахівець, хірург вищої категорії. Сфера наукових інтересів – загальна, гнійно – септична, абдомінальна та ендокринна хірургія.
    Одружений: дружина - Запорожан Лариса Петрівна, 1960 р. н. Має доньку – Мирослава Степанівна та сина - Запорожан Юрій Степанович.
 Стажувався у провідних клініках України та світу.
    Учасник багатьох наукових симпозіумів з актуальних питань хірургії.
    Наукові інтереси, наукові публікації та рейтинги:
 Делегат XX, XXI, XXII,
XXIIІ зїздів хірургів України. Автор та співавтор більше 70-ти наукових праць та навчальних посібників.