Головна‎ > ‎Колектив‎ > ‎

Сторінка викладача Лучанко Петро Іванович

    Лучанко  Петро Іванович  народився 06 червня 1954р, с. Малашівці, Зборівського району Тернопільської області. Освіта  вища. Тернопільський державний медичний інститут 1981 рік, лікувальна справа. Кандидат  медичних  наук з 1995 року, доцент з 2005 року. Стаж роботи 43 роки. 
 Закінчив Тернопільський державний медичний інститут в 1981 році. За направленням пройшов інтернатуру по хірургії в Бердичівській міській лікарні Житомирської області. З 1982 по 1985 роки працював хірургом в Любарській центральній районній лікарні Житомирської області. З 1985 по 1987 роки працював лікарем - хірургом, завідуючим хірургічним відділенням в Тернопільській міській лікарні №1. В 1987 році переведений на посаду головного лікаря Тернопільської обласної станції переливання крові. Починаючи з 1987 року під його безпосереднім керівництвом запроваджено безоплатний подвійний плазмаферез імунної плазми, розпочате широке використання антистафілококової плазми, виробництво антистафілококового імуноглобуліну. Обласний позаштатний трансфузіолог управління охорони здоров’я. За власної ініціативи, разом з вченими медичного інституту, вперше на Україні, розроблена методика виготовлення, виробнича документація з використання ліофілізованої шкіри свиней для лікування опіків і довгонезаживаючих ран, на що у 1996 році отримав патент України на винахід. В1995 році захистив кандидатську дисертацію на матеріалах застосування ліофілізованої шкіри свиней в хірургії. При безпосередній участі і власній ініціативі, починаючи з 1996 року вперше в Україні і на всій території СНД, підготував документацію з виробництва антилептоспірозного імуноглобуліну, впровадив його виробництво, за що в 2002 році отримав патент України на винахід. При сприянні обласного управління охорони здоров’я за рахунок місцевого бюджету в 1996 році отримана сучасна, світового рівня апаратура, впровадив метод виготовлення донорського альбуміну шляхом ультрафільтрації. В 2004 році за Національною програмою розвитку донорства крові та її компонентів  відкрив відділення довготривалого зберігання карантинізованої плазми. 
  Автор 36-х наукових праць, 18 методичних розробок для студентів медичного університету, трьох патентів, трьох раціоналізаторських пропозицій. З 1994 року по 2000 роки асистент кафедри шпитальної хірургії З 2005 року доцент кафедри загальної хірургії медичного університету. За власної ініціативи, вперше в Україні, в 2000 році відкритий єдиний в Україні курс трансфузіології для студентів Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського,  завідувач курсу.  В 2009 році підготував і видав  підручник для студентів і лікарів,  співавтор двох підручників для студентів і лікарів. З 1990 року лікар вищої категорії з спеціальностей “ Оорганізація і управління охороною здоров’я”, “Трансфузіологія”, кандидат медичних наук, доцент кафедри загальної та малоінвазивної хірургії. Тернопільського державного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського.
 “Заслужений працівник охорони здоровя  України” , нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони здоровя України, Грамотами   обласної державної адміністрації, обласної ради Тернопільщини. 
Comments